Genox GXC2000G
Produktionsår
2026
Stand
Ny (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Stockport Det Forenede Kongerige
Kraftig granulator Genox GXC2000G
more Images
YouTube video
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Kraftig granulator
Producent:
Genox
Model:
GXC2000G
Produktionsår:
2026
Stand:
ny
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
Beliggenhed:
Stockport, United Kingdom Det Forenede Kongerige
Ring op
Tekniske detaljer
Samlet vægt:
15.500 kg
Rotordiameter:
800 mm
Rotorbredde:
2.000 mm
Effekt:
250 kW (339,91 hk)
Omdrejningshastighed (maks.):
480 o/min
Udstyr:
rotationshastighed trinløst variabel
Detaljer om tilbuddet
Annonce-ID:
A21902258
Referencenummer:
GXC2000G-5-26
Opdatering:
sidst den 11.05.2026
Beskrivelse
Gsdpjy Rp Swofx Akdsbl
250 kW drivmotor med udvendige rotorlejer (driveffekt mellem 200 kW og 315 kW er tilgængelig), kraftigt og præcisionsbearbejdet rotor samt 480 o/min som standard.
Skærekammeret har en bredde på 2.000 mm og en diameter på 800 mm, med mulighed for enten 5, 7 eller 9 rækker V-skæret rotor. To rækker modskær er monteret i kammeret, og efter behov kan der monteres en tredje række i maskinens indløb for at øge skæreeffektiviteten.
Alle knive er fremstillet af vakuumvarmebehandlet D2 værktøjsstål.
Udgangsstørrelsen kontrolleres af udskiftelige sold, som er monteret under rotorskaftet – størrelser leveres efter behov (4 mm-50 mm).