Delende båndsav Centauro R 800
Centauro R 800
Fast pris plus moms
Stand
Brugt (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Miechucino Polen
Delende båndsav Centauro R 800 Centauro R 800
more Images
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Centauro R 800
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Delende båndsav Centauro R 800
Producent:
Centauro
Model:
R 800
Stand:
brugt
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Moujsz 51A, 83-334 Miechucino, Polska Polen
Ring op
Tekniske detaljer
Indgangsspænding:
400 V
Type indgangsstrøm:
trefaset
Skærehøjde (maks.):
400 mm
Båndsavklingelængde:
5.550 mm
Båndsavsbredde:
80 mm
Bordlængde:
800 mm
Bordbredde:
1.060 mm
Arbejdshøjde:
400 mm
Beskrivelse
- Italiensk produktion
Godpew H Rq Hofx Adqjit
- Lamelsavværk
- Ikke malet
- Meget god stand
- Brugt sav
Båndsav:
- Hjuldiameter: 800 mm
- Maksimal savbredde: 80 mm
- Maksimal skærehøjde: 400 mm
- Hovedmotor: 11 kW
- Fremføringshastighed: 2-40 m/min
- Pneumatisk pressetryk på føring under fremføring
- Indløbsrulle i metal, gliderulle
- Savlængde: 5550 mm
- Udladning bånd – kabine: 780 mm
- Skruejusteret båndspænding
- Borddimensioner: 1060x800 mm
- Vippebord op til 15°
- Udsugningsstuds diameter: 120 mm
- Savbladssmøresystem
- Fodbremse
- Støbejernshjul
- Start: stjerne/trekant
- Forsyningsspænding: 380V
- Maskinmål (L/B/H): 1600x1100x2400 mm
- Vægt: 860 kg
Fremføring:
- Metaltrækrulle
- Fem fremføringshastigheder, bælteskift
- Rullehøjde: 30 mm
- Fremføringsmotor: 0,75 kW