WINTER SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
Fast pris plus moms
Produktionsår
2025
Stand
Ny
Beliggenhed
Leipzig Tyskland
Schleifstraße WINTER SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
more Images
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Schleifstraße
Producent:
WINTER
Model:
SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
Produktionsår:
2025
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Leipzig Tyskland
A18572431
Referencenummer:
Opdatering:
sidst den 09.12.2025
Beskrivelse
Mål (længde/bredde/højde) 4630x3005x2334 mm
Vægt 12.160 kg
Samlet tilsluttet effekt 135,6 kW
Slibelinje SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
- Arbejdsbredde: 1300 mm
- Min. emnelængde: 465 mm
- Min./maks. passagehøjde: 3-100 mm
- Samlet motoreffekt: 71,8 kW
- Fremføringshastighed trinløst justerbar: 4-28 m/min
- Motorstyrke første slibeaggregat: 30 kW
- Motorstyrke andet slibeaggregat: 22 kW
- Motorstyrke tredje slibeaggregat: 15 kW
- Fremføringsmotor: 3,7 kW
- Højdejusteringsmotor: 0,55 kW
- Motor til afstøvningsbørste: 0,55 kW
- Hårdhed første slibevalse: 80 sh
- Hårdhed anden slibevalse: 50 sh
- Hårdhed tredje slibevalse: slibesko
- Diameter første slibevalse: Ø 255 mm
- Diameter anden slibevalse: Ø 255 mm
- Diameter tredje slibevalse: slibesko
- Slibebåndshastighed første bånd: 21 m/s
- Slibebåndshastighed andet bånd: 14,5 m/s
- Slibebåndshastighed tredje bånd: 11 m/s
- Slibebåndsdimension: 1320 × 2000 mm
- Tryklufttilslutning: 6 bar
- Luftforbrug: 17 m³/h
- Udsugningsydelse: 9200 m³/h
- Spænding: 400 V / 50 Hz
- Mål L=2100, B=3005, H=2334 mm
- Vægt: 6390 kg
SANDOMAT SUR-R1300
Tekniske data:
- Arbejdsbredde: 1300 mm
- Min. emnelængde: 390 mm
- Min./maks. passagehøjde: 10-100 mm
- Samlet motoreffekt: 63,8 kW
- Fremføringshastighed trinløst justerbar: 5-32 m/min
- Motorstyrke første slibeaggregat: 37 kW
- Fremføringsmotor: 3,7 kW
- Hårdhed anden slibevalse: 70 sh
- Slibebåndshastighed andet bånd: 18 m/s
- Slibebåndsdimension: 1320 × 2400 mm
- Tryklufttilslutning: 6 bar
- Luftforbrug: 17 m³/h
- Udsugningsydelse: 9500 m³/h
Godpfx Akev A Hftjdjbl
- Spænding: 400 V / 50 Hz
- Mål L=2530, B=2170, H=2290 mm