WINTER MBS-1300-45
Fast pris plus moms
Produktionsår
2025
Stand
Ny
Beliggenhed
Leipzig Tyskland
Flerbladet sav WINTER MBS-1300-45
more Images
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Flerbladet sav
Producent:
WINTER
Model:
MBS-1300-45
Produktionsår:
2025
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Leipzig Tyskland
A18539981
Referencenummer:
Opdatering:
sidst den 09.12.2025
Beskrivelse
Mål (længde/bredde/højde) 2300x1800x1400 mm
Gbjdpfx Ajvz Hrqjkdsl
Vægt 2300 kg
Samlet effektbehov 37 kW
Flersav MBS-1300-45
- Arbejdsbredde min./max. 200 / 1220 mm
- Skærehøjde min./max. 5 / 45 mm
- Min. emnelængde 600 mm
- Spindeldiameter 85 mm
- Savaksel omdrejningstal 2600 o/min
- Savklingediameter 255 mm
- Maks. 30 savklinger på savaksel
- Motoreffekt 37,0 kW
- Spænding 400 V / 50 Hz
- Fremtræksmotor 2,2 kW
- Samlet tilslutning 39,2 kW
- Fremføringshastighed 0-12 m/min
- Fremføringsvalser 7 par (14 stk.)
- Udsugningsstuds 150 mm
- Dimensioner L=2300, B=1800, H=1400 mm