Høvle og fræserWEINIG
Unimat 23
Høvle og fræser
WEINIG
Unimat 23
EXW VB plus moms
31.100 €
Stand
Brugt
(fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Rattelsdorf 

Oplysninger om maskinen
- Maskinbetegnelse:
- Høvle og fræser
- Producent:
- WEINIG
- Model:
- Unimat 23
- Stand:
- god (brugt)
- Funktionalitet:
- fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
EXW VB plus moms
31.100 €
- Beliggenhed:
- Im Flecken, 96179 Rattelsdorf, Deutschland

Ring op
Tekniske detaljer
- Arbejdsbredde:
- 230 mm
- Høvlehøjde:
- 170 mm
- Spindeldiameter:
- 40 mm
- Afnoteringsbredde:
- 230 mm
- Arbejdshøjde:
- 170 mm
- Fremføringsmotorens effekt:
- 5.500 W
- Spindelhastighed (maks.):
- 6.000 o/min
- Spindelhastighed (min.):
- 6.000 o/min
- Højdejusteringstype:
- elektrisk
- Planerskaftdiameter:
- 40 mm
- Type indgangsstrøm:
- trefaset
- Antal spindler:
- 9
- Effekt:
- 95 kW (129,16 hk)
- Indgangsfrekvens:
- 50 Hz
- Udstyr:
- kabine
Detaljer om tilbuddet
- Annonce-ID:
- A20750747
- Opdatering:
- sidst den 15.05.2026
Beskrivelse
Firesidet høvlemaskine Weinig Unimat 23 lamelimaskine
9 spindler,
not-seng
Arbejdsbredde: 230 mm,
Arbejds højde: 170 mm,
Spindeldiameter: 40 mm,
Fremføring: 5,5 kW / 6 – 36 m/min,
Spindelkonfiguration:
1-Nederst (5,5 kW)
Pgjdpfx Acox Hkp Nsbjn
2-Højre (5,5 kW)
3-Venstre (5,5 kW)
4-Højre (5,5 kW)
5-Øverst (11 kW)
6-Nederst (5,5 kW)
7-Øverst (7,5 kW)
8-Nederst (37 kW)
9-Uni (11 kW)
5 drevne valser i bordet
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
9 spindler,
not-seng
Arbejdsbredde: 230 mm,
Arbejds højde: 170 mm,
Spindeldiameter: 40 mm,
Fremføring: 5,5 kW / 6 – 36 m/min,
Spindelkonfiguration:
1-Nederst (5,5 kW)
Pgjdpfx Acox Hkp Nsbjn
2-Højre (5,5 kW)
3-Venstre (5,5 kW)
4-Højre (5,5 kW)
5-Øverst (11 kW)
6-Nederst (5,5 kW)
7-Øverst (7,5 kW)
8-Nederst (37 kW)
9-Uni (11 kW)
5 drevne valser i bordet
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Udbyder
Bemærk: Registrer dig gratis eller log ind, for at få adgang til alle oplysninger.
Registreret siden: 2020
48 Annoncer online
Send anmodning
Telefon & Fax
+49 911 9... annoncer
Du kan også være interesseret i disse annoncer.
Annoncer
Rosmalen
571 km
Høvlemaskine
WEINIGUnimat 23 E
WEINIGUnimat 23 E
Annoncer
Nordheim
798 km
UV LED printer CMYK LCLM + W 100x150 70mm
WE Print Solutions GmbHWE Print Solutions PSUV1015
WE Print Solutions GmbHWE Print Solutions PSUV1015
Annoncer
Wijchen
553 km
Firesidet høvlemaskiner Weinig Unimat 23EL, årgang 1998
WeinigUnimat 23EL
WeinigUnimat 23EL
Annoncer
Tauberbischofsheim
739 km
Firesidet høvlemaskine WEINIG type Unimat 23
WEINIGUnimat 23
WEINIGUnimat 23
Annoncer
Calolziocorte
1.166 km
Skrueproduktionsmaskine
National MachineryM5
National MachineryM5
Annoncer
Wioska
631 km
Høvlemaskine
WEINIGUNIMAT 23 EL
WEINIGUNIMAT 23 EL
Annoncer
Biertowice
988 km
Formier
WeinigUnimat 23
WeinigUnimat 23
Annoncer
Topkapı
2.202 km
Folding machine
StahlTI 52/4-KBK-FI52
StahlTI 52/4-KBK-FI52
Annoncer
Wijchen
553 km
Firesidet høvlemaskiner Weinig Unimat 23 1998
WeinigUnimat 23
WeinigUnimat 23
Annoncer
Rattelsdorf
702 km
Høvle og fræser
WEINIGUnimat 23 E
WEINIGUnimat 23 E
Annoncer
Falconara Marittima
1.434 km
Digital printer
konica minoltaMGI JET VARNISH 3D EVO F.TO 75X120
konica minoltaMGI JET VARNISH 3D EVO F.TO 75X120
Annoncer
Juszczyn
998 km
Formier, firesidet høvl
WeinigUnimat 23
WeinigUnimat 23
Annoncer
Juszczyn
998 km
Formier
WeinigUnimat 23 EL
WeinigUnimat 23 EL
Annoncer
Provincia autonoma di Bolzano - Alto Adige
1.095 km
Høvle og fræser
WEINIGHydromat 1000
WEINIGHydromat 1000
Annoncer
Tauberbischofsheim
739 km
Firesidehøvl WEINIG type Unimat 23 EL
WEINIGUnimat 23 EL
WEINIGUnimat 23 EL
Din annonce er blevet slettet
Der opstod en fejl
























































































































































































