Mikron VCE 600 PRO
Produktionsår
2019
Stand
Brugt
Beliggenhed
Tyskland Tyskland
3-akset lodret fræser Mikron VCE 600 PRO
more Images
Mikron VCE 600 PRO
Mikron VCE 600 PRO
Mikron VCE 600 PRO
Mikron VCE 600 PRO
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
3-akset lodret fræser
Producent:
Mikron
Model:
VCE 600 PRO
Produktionsår:
2019
Stand:
klar til brug (brugt)
Pris og placering
Beliggenhed:
Deutschland Tyskland
A18656356
Referencenummer:
INNO26330
Opdatering:
sidst den 06.03.2025
Beskrivelse
X-akse: 600 mm, Y-akse: 500 mm, Z-akse: 540 mm, maks. afstand bord: 690 mm, fremføring: 40 m/min, bordmål: 700 x 500 mm, maks. emnevægt: 800 kg, styring: Heidenhain TNC 620, tilslutningseffekt: 18 kVA, længde: 2240 mm, bredde: 3338 mm, højde: 2803 mm, vægt: 5,6 t, med dokumentation, har ikke været meget i drift.