MIKRON VCE600PRO bearbejdningscenter
Mikron VCE600Pro 3+2
Fast pris plus moms
Produktionsår
2013
Stand
Brugt (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Vieira de Leiria Portugal
MIKRON VCE600PRO bearbejdningscenter Mikron VCE600Pro 3+2
more Images
Mikron VCE600Pro 3+2
Mikron VCE600Pro 3+2
Mikron VCE600Pro 3+2
Mikron VCE600Pro 3+2
Mikron VCE600Pro 3+2
Mikron VCE600Pro 3+2
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Producent:
Mikron
Model:
VCE600Pro 3+2
Produktionsår:
2013
Stand:
meget god (brugt)
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Vieira de Leiria, Portugal Portugal
Ring op
Tekniske detaljer
Vandring X-akse:
600 mm
Vandring på Y-aksen:
450 mm
Vandring på Z-aksen:
500 mm
Controllerproducent:
HEIDENHAIN
Controller model:
TNC 530 i
Omdrejningshastighed (maks.):
10.000 o/min
Antal pladser i værktøjsmagasinet:
24
Beskrivelse
MIKRON VCE600PRO bearbejdningscenter med vandringer på 3+2 akser X 600 Y 450 Z 540 mm, SK40 med 10.000 omdr./min og ATC til 24 værktøjer. Fremragende stand.