Holzmann FKS 305VF-3200
Fast pris plus moms
Stand
Ny
Beliggenhed
Sierakowska Huta Polen
Formatsav med glidebord Holzmann FKS 305VF-3200
more Images
Holzmann FKS 305VF-3200
Holzmann FKS 305VF-3200
Holzmann FKS 305VF-3200
Holzmann FKS 305VF-3200
Holzmann FKS 305VF-3200
Holzmann FKS 305VF-3200
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Formatsav med glidebord
Producent:
Holzmann
Model:
FKS 305VF-3200
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
83-340 Sierakowska Huta, Polska Polen
A21904038
Referencenummer:
H0548
Opdatering:
sidst den 11.05.2026
Beskrivelse
Katalognummer H0548
- ny maskine, på lager
- CE-certifikat
- skærelængde 3200 mm
- skærevidde 1150 mm
- skærehøjde 90°/45° - 80/55 mm
- maks. klingediameter 305 mm
- klinge kan justeres op/ned og i 45° vinkel
- scorerklingediameter 120 x 20 mm
- hovedsavklingens omdrejningstal 4500, 5500 o/min
- scorerklingens omdrejningstal 8000 o/min
- hovedmotor 5,5 kW / 400 V
- scorerklingemotor 1,1 kW
- vognstyring på stålstænger
Samlede dimensioner:
- længde 3220 mm
- bredde 3150 mm
- højde 900 mm