HOLZMANN DBK-1300F
Fast pris plus moms
Produktionsår
2025
Stand
Ny
Beliggenhed
Leipzig Tyskland
Kopieringsdrejebænk HOLZMANN DBK-1300F
more Images
HOLZMANN DBK-1300F
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Kopieringsdrejebænk
Producent:
HOLZMANN
Model:
DBK-1300F
Produktionsår:
2025
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Leipzig Tyskland
A18538846
Referencenummer:
Opdatering:
sidst den 09.12.2025
Beskrivelse
Mål (længde/bredde/højde) 2150x480x1330 mm
Vægt 220 kg
Samlet effektbehov 1,6 kW
Kopierdrejebænk DBK-1300F
Gsdpfx Akovz Em Tedebl
Kopierdrejebænk med frekvensomformer
- Spidseafstand 1300 mm
- Spidshøjde 220 mm
- Motor 2,2 hk / 400 V
- Trinhastigheder trinløst regulerbare 0-3000 omdr./min.
- M33 spindelgevind
- MK 2 optagelse på pinoldok og hovedspindel
- Dimensioner L=2150, B=480, H=1330 mm
- Vægt 220 kg
Inkluderet:
- Kopierudstyr
- Planskive 220 mm
- Skruestik
- Spundspændepatron Ø 48 mm
- Firforksdrivning 40 mm, MK 2