BD25CNC3A1S
Automatisk CNC-rørbukningsmaskine
EQ Automation
BD25CNC3A1S
EXW VB Moms ikke fradragsberettiget
Produktionsår
2026
Stand
Brugt
(fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Su Zhou Shi
Oplysninger om maskinen
- Maskinbetegnelse:
- Producent:
- EQ Automation
- Model:
- BD25CNC3A1S
- Maskinnummer:
- 2026BD25
- Produktionsår:
- 2026
- Stand:
- næsten som ny (brugt)
- Funktionalitet:
- fuldt funktionsdygtig
- Driftstimer:
- 8 h
Pris og placering
- Beliggenhed:
Ring op
Tekniske detaljer
- Bøjevinkel (max.):
- 190 °
- Samlet vægt:
- 1.000 kg
- Samlet længde:
- 1.800 mm
- Samlet bredde:
- 850 mm
- Total højde:
- 1.230 mm
- Effekt:
- 8 kW (10,88 hk)
- Indgangsspænding:
- 380 V
- Type indgangsstrøm:
- Klimaanlæg
- Garantiperiode:
- 12 måneder
- Kontrolskabshøjde:
- 1.200 mm
Detaljer om tilbuddet
- Annonce-ID:
- A20980507
- Referencenummer:
- BD25CNC
- Opdatering:
- sidst den 20.01.2026
Beskrivelse
Enkelt-hoved Servo CNC rørbukkemaskine BD25CNC3A1S
Maskinmodel: BD25CNC3A1S
Anvendelsesområder
Transportsektoren
Møbelindustrien
Fritids- og rekreationsbranchen
Fitnessudstyr, barnevogne, transportvogne samt installationer i forlystelsesparker.
HVAC (opvarmning, ventilation og aircondition) og husholdningsapparater
Vandvarmere, el-varmeapparater, gasblus, køleanlæg samt klimaanlæg.
Tung industri
Diverse andre brancher
Maks. rørdiameter × godstykkelse (almindeligt stål, aluminium, kobber m.m.)
Φ25 mm × 1,2 mm
Maksimal bukkeradius: R150 mm
Maksimal bukkevinkel: 190°
Maksimal fremføringslængde: 1200 mm
Arbejdshastigheder:
Bukkehastighed: maks. 150°/sek
Rørrotationshastighed: maks. 200°/sek
Giodpeyak E Nefx Adqst
Fremføringshastighed: maks. 1.000 mm/sek
Arbejdspræcision:
Bukkepræcision: ±0,1°
Rørrotationspræcision: ±0,1°
Fremføringspræcision: ±0,1 mm
Datatransmissionstilstande:
1. Koordinater (X.Y.Z)
2. Arbejdsværdier (Y.B.C)
Bukketype: Servo-bukning
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Maskinmodel: BD25CNC3A1S
Anvendelsesområder
Transportsektoren
Møbelindustrien
Tung industri
Diverse andre brancher
Φ25 mm × 1,2 mm
Maksimal bukkeradius: R150 mm
Maksimal bukkevinkel: 190°
Arbejdshastigheder:
Bukkehastighed: maks. 150°/sek
Giodpeyak E Nefx Adqst
Arbejdspræcision:
Bukkepræcision: ±0,1°
Rørrotationspræcision: ±0,1°
Fremføringspræcision: ±0,1 mm
Datatransmissionstilstande:
1. Koordinater (X.Y.Z)
2. Arbejdsværdier (Y.B.C)
Bukketype: Servo-bukning
Udbyder
Bemærk: Registrer dig gratis eller log ind, for at få adgang til alle oplysninger.
Registreret siden: 2023
9 Annoncer online
Send anmodning
Telefon & Fax
+86 188 6... annoncer
Du kan også være interesseret i disse annoncer.
Lille annonce
Ponitz
631 km
Svejserobot
OH-au2mateLorch Cobot welding Schweißroboter
Lille annonce
Østrig
769 km
HAAS UMC 750
HAASUMC 750
Kanal
1.167 km
Båndsav
MEPShark 332 nc evo
MEPShark 332 nc evo
Den Tjekkiske Republik
821 km
Edgebander
FORMAT4TEMPORA 60.06 glueBox x-motion
Erwitte
521 km
Rør laserskæremaskine
Small Tube Laser Cutting MachineG16 PRO 3kW