DANOBAT HG 91-3000-B8
DANOBAT HG 91-3000-B8
Produktionsår
2007
Stand
Brugt
Beliggenhed
Mexico Mexico
DANOBAT HG 91-3000-B8 DANOBAT HG 91-3000-B8
more Images
DANOBAT HG 91-3000-B8
DANOBAT HG 91-3000-B8
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
DANOBAT HG 91-3000-B8
Producent:
DANOBAT
Model:
HG 91-3000-B8
Produktionsår:
2007
Stand:
klar til brug (brugt)
Pris og placering
Beliggenhed:
, Mexico Mexico
Ring op
Tekniske detaljer
Vandring X-akse:
650 mm
Controllerproducent:
SIEMENS
Controller model:
840D
Samlet vægt:
29.000 kg
Antal akser:
4
Detaljer om tilbuddet
Annonce-ID:
A21053682
Referencenummer:
MX-GRI-DAN-2007-00001
Opdatering:
sidst den 23.01.2026
Beskrivelse
Denne 4-aksede DANOBAT HG 91-3000-B8 er produceret i 2007. Den er udstyret med SIEMENS 840 D CNC-styring, har en maksimal slibelængde på 3.000 mm og kan bearbejde emner op til 5.000 kg. Maskinen tilbyder en svingvinkel fra -30º til +180º og en skærehastighed på 45 m/s. Benyt lejligheden til at købe denne rundsliber DANOBAT HG 91-3000-B8. Kontakt os for yderligere oplysninger om maskinen.
• Spidshøjde over gulv: 1.604 mm
• Spidshøjde: 525 mm
• Maksimal slibelængde: 3.000 mm
• Maks. slibediameter: 850 mm
• Maksimal emnevægt (mellem spidser): 5.000 kg
• Maskinens totalvægt: 29.000 kg
X-akse (tværslæde)
• Effektiv vandring: 650 mm
• Maks. programmerbar hastighed: 6.000 mm/min
• Min. programmerbar hastighed: 0,01 mm/min
• Min. programmerbar trinbredde (i diameter): 0,001 mm
• Motormoment: 22 N-m
Z-akse (længdeslæde)
• Min. programmerbar trinbredde: 0,001 mm
• Motormoment: 42 N-m
B8 Slibehoved
• Svingvinkel: -30° til +180°
• Hjuldimensioner: Ø760 x 80(100) x Ø304,8 mm
• Skærehastighed: 45 m/s
• Effekt: 22 kW
Arbejds-/spindelhoved:
• Spindelomdrejningsområde: 10-120 o/min
• Centerkegle: Morse 6
• Motormoment: 42 N-m
Hydraulisk pinoldok
• Maksimal keglekompensation: ±0,20 mm
• Maksimal spidsebevægelse: 100 mm