Transnorm TS1600-090
Produktionsår
2020
Stand
Brugt (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Krefeld Tyskland
Kurvet båndtransportør, 90 graders bue Transnorm TS1600-090
more Images
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Kurvet båndtransportør, 90 graders bue
Producent:
Transnorm
Model:
TS1600-090
Produktionsår:
2020
Stand:
brugt
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
Beliggenhed:
Keutmannstr. 261, 47800 Krefeld, Deutschland Tyskland
Ring op
Tekniske detaljer
Motormaskinfabrikant:
SEW
Udstyr:
Typeplade tilgængelig, dokumentation / manual
Beskrivelse
Kurvebåndtransportør, båndkurver, båndkurv 90 grader med drev
Fabrikant: Transnorm
Produktionsår: 2020
Stand: brugt
Model/type: TS 1600-090/90 grader
Total længde udvendig: ca. 1850 mm
Total længde indvendig: ca. 760 mm
Dimensioner: RN: 600, BN: 600, WN: 60°
Transportbåndsbredde: ca. 600 mm
Båndtype: bånd med stofindlæg
Inkluderer 200 mm høj sideføring
Inkl. SEW-motor med Movimot-udførelse 1,1 kW, 2900/504 o/min