TORNOS GT 13
Stand
Brugt
Beliggenhed
Contamine-sur-Arve Frankrig
CNC-drejebænk af schweizisk type TORNOS GT 13
more Images
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC-drejebænk af schweizisk type
Producent:
TORNOS
Model:
GT 13
Stand:
brugt
Pris og placering
Beliggenhed:
Contamine sur Arve, France Frankrig
A20974107
Referencenummer:
Beskrivelse
TEKNISKE DATA
- Antal akser: 8
- Antal spindler: 2
HOVEDSPINDEL
- Maks. stangdiameter: 13 mm
- Maks. bearbejdningslængde: 190 mm
- Spindelhastighed: 15.000 omdr./min.
- Spindelmotor effekt: 4 kW
- Min. opløsning C-akse: 0,001 grader
MODSPINDEL
- Maks. stangdiameter: 13 mm
Gisdpjyacu Nofx Akdst
- Spindelmotor effekt: 4 kW
BÆRER 1
- Antal positioner: 8
- Antal motoriserede positioner: 3
- Hastighed drevne værktøjer: 6.000 omdr./min.
- Effekt drevne værktøjer: 1 kW
BÆRER 2
- Antal positioner: 8
- Antal motoriserede positioner: 2
FRONTENHED
- Antal positioner: 4
MODBEARBEJDNING
- Antal motoriserede positioner: 4
- Effekt drevne værktøjer: 0,75 kW
ELFORSYNING
- Forsyningsspænding: 400 V
- Samlet effekt: 26 kVA
VÆGT OG DIMENSIONER
- Pladsbehov: 2.170 x 1.140 mm
- Maskinhøjde: 1.890 mm