STAR Micronics SR20 RIII
Stand
Brugt
Beliggenhed
Contamine-sur-Arve Frankrig
CNC-drejebænk af schweizisk type STAR Micronics SR20 RIII
more Images
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
STAR Micronics SR20 RIII
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC-drejebænk af schweizisk type
Producent:
STAR Micronics
Model:
SR20 RIII
Stand:
brugt
Pris og placering
Beliggenhed:
Contamine sur Arve, France Frankrig
A20324165
Referencenummer:
Beskrivelse
TEKNISKE DATA
- Antal akser: 7
- Antal spindler: 2
HOVEDSPINDEL
- Maks. stangdiameter: 20 mm
- Maks. bearbejdningslængde: 205 mm
- Spindelhastighed: 10.000 o/min
- Spindeldrivkraft: 3,7 kW
- Min. opløsning C-akse: 0,001°
MODSPINDEL
- Maks. stangdiameter: 20 mm
- Spindelhastighed: 8.000 o/min
- Spindeldrivkraft: 2,2 kW
- Min. opløsning C-akse: 1°
- Antal bøsningholdere: 1
BØSNINGHOLDER 1
- Antal positioner: 10
- Antal motordrevne positioner: 4
FRONTAPPARAT
- Antal positioner: 7
MODBEARBEJDNING
- Antal positioner: 4
- Hastighed for drevne værktøjer: 8.000 o/min
ELEKTRISK FORSYNING
- Forsyningsspænding: 400 V
- Samlet drivkraft: 7 kW
VÆGT OG MÅL
- Pladsbehov: 2.200 x 1.200 mm
- Maskinhøjde: 1.700 mm
- Maskinvægt: 2.200 kg
MASKINTIMER
- Timer under strøm: 46.071 t
- Driftstimer: 33.799 t
- Spindeltimer: 20.194 t
TILBEHØR
- Styring: Fanuc 30i-model A
- HFT (High Frequency Turning)
- Drevne førerbøsninger
- Deleudtagning
- Delebåndtransportør
Gbjdsxpi Igjpfx Akdsl
- Deleudkaster
- Kølemiddeltank
- Stangmagasin: FMB turbo 3-26 / 3200 A