SIEGMUND 16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Stand
Ny
Beliggenhed
Ahaus Tyskland
Spændebord SIEGMUND 16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
more Images
YouTube video
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Spændebord
Producent:
SIEGMUND
Model:
16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Stand:
ny
Pris og placering
Beliggenhed:
Ahaus Tyskland
A19923000
Referencenummer:
Opdatering:
sidst den 05.09.2025
Beskrivelse
Bordlængde 2400 mm
Bordbredde 1200 mm
Bordhøjde (sideflade) 100 mm
Vægt 499 kg
SIEGMUND autoriseret forhandler - alle varer tilgængelige!
Produktbeskrivelse
- Gennemhærdet værktøjsstål X8.7 + plasmanitret
- Materialetykkelse ca. 11,5 – 13 mm
- Sidevange i højstyrkestål S355J2+N + plasmanitret
- Boring Ø 16 mm
- Overfladeboringer i 50x50 mm gitter
- Hjørner, kanter og boringer afrundede
- Sidevangehøjde 100 mm
- Boringer i sidevangen i diagonalmønster
- Inkl. skalering på overfladen
- Konstruktion forstærket med ribber
- Gitterlinjer muliggør præcis opstilling
Svejsbordene er standardmæssigt udstyret med skala.
Plasmanitret udførelse:
Giedpfxjxaab Es Adqet
- Beskyttelse mod rust / ridser / fastbrænding af svejsestænk
- Korrosionsbestandig / højere belastningsevne
Udstyr:
- 16 mm hulmønster / dimension 2400 x 1200 x 100 mm