KELLENBERGER 600 U
Produktionsår
2001
Stand
Brugt (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Sachsen-Anhalt Tyskland
Cylindrisk slibemaskine KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
KELLENBERGER 600 U
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Cylindrisk slibemaskine
Producent:
KELLENBERGER
Model:
600 U
Produktionsår:
2001
Stand:
klar til brug (brugt)
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Tekniske detaljer
Slibelængde:
900 mm
levering
Beliggenhed:
Sachsen-Anhalt, Tyskland Tyskland – Afstand: ca. 497 km
Tilgængelighed:
straks efter auktionens afslutning
Leveringsbetingelser:
FCA
Demonterings- og læsseomkostninger:
gratis
Afhentning på lokationen:
gratis
Forsendelsesomkostninger:
Beskrivelse
TEKNISKE DETALJER
Maksimal slibelængde: 900 mm
Afstand mellem centre: 600 mm
Centerhøjde (standard): 125 mm
Centerhøjde ved hævning af arbejdsblokke på hoved- og pinoldok: 175 - 250 mm
Svingdiameter med løfteblokke maks.: 350 - 500 mm
Bordets svingning / hver side: 10°
Opholdstid ved bordvending: 0 - 5 s
Diameter / bredde / hul: 250 x 13 x 76 mm
Slibeskivens spindelhastighed: 360 o/min
Tværbevægelse af slibeskivehoved: 285 mm
Hurtig ind- og tilbagetrækning af skivehoved: 40 mm
Intermitterende tilspænding pr. tilbageskift af bord: 0,001 - 0,03 mm
Mikrojustering af tilspænding, 1 skaladel af måleur: 0,001 mm
Arbejdshastigheder trinløs justerbare (normal / speciel): 20 - 400 / 10 - 400 o/min
MASKINDETALJER
Styringstype: Konventionel
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Betalingsbehandling
Købsomkostninger:
18 %