KSTU 2000-15-4G-P (Überholung 2026)
Automatisk stansemaskine
KAISER
Produktionsår
2020
Stand
Brugt
(fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Bretten
Oplysninger om maskinen
- Maskinbetegnelse:
- Automatisk stansemaskine
- Producent:
- KAISER
- Maskinnummer:
- Produktionsår:
- 2020
- Stand:
- generelrenoveret (brugt)
- Funktionalitet:
- fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
- udlejning:
- er muligt
- Beliggenhed:
- Gewerbestrasse 30, 75015 Bretten, Deutschland
Ring op
Tekniske detaljer
- Total højde:
- 3.975 mm
- Justering af cylinderen:
- 125 mm
- Installationshøjde:
- 410 mm
- Bordhøjde:
- 1.220 mm
- Samlet bredde:
- 2.725 mm
- Samlet længde:
- 3.510 mm
- Bordlængde:
- 1.500 mm
- Bordbredde:
- 1.200 mm
- Pressekraft:
- 200 t
- Kontrolskabshøjde:
- 2.200 mm
- Styretavlens længde:
- 340 mm
- Styretavlens bredde:
- 600 mm
- Type indgangsstrøm:
- trefaset
- Afstand mellem søjlerne:
- 900 mm
- Afstand mellem sidestøtter:
- 900 mm
- Afstand mellem stativerne:
- 1.520 mm
- Samlet vægt:
- 3.700 kg
- Året for sidste hovedreparation:
Detaljer om tilbuddet
- Annonce-ID:
- A19716561
- Referencenummer:
- Opdatering:
- sidst den 26.01.2026
Beskrivelse
Pressekraft: 2000 kN
Slaglængde, justerbar: 20 - 160 mm
Stempeljustering: 125 mm
Slag pr. minut: 30 - 180/min
Gedpew H Arvefx Akdobl
Værktøjsmonteringshøjde: 410 mm
Bordmål: 1500 x 1200 mm
(Pressen leveres med en ny bordplade, T-nutedesign kan vælges frit)
Stempelpladestørrelse: 1500 x 1000 mm
Styring: SIEMENS S7 1500 serie, årgang 2020
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Pressekraft: 2000 kN
Stempeljustering: 125 mm
Slag pr. minut: 30 - 180/min
Gedpew H Arvefx Akdobl
Bordmål: 1500 x 1200 mm
Udbyder
Bemærk: Registrer dig gratis eller log ind, for at få adgang til alle oplysninger.
Registreret siden: 2015
3 Annoncer online
Send anmodning
Telefon & Fax
+49 7252 ... annoncer
Du kan også være interesseret i disse annoncer.
Lille annonce
Villingen-Schwenningen
914 km
Højtydende stansemaskine
BRUDERERBSTA 50 USL
BRUDERERBSTA 50 USL
Lille annonce
Grebenau
615 km
Afløbsrulle
BIHLERDH 1000
BIHLERDH 1000
Tyskland
551 km
Recoiler - dorn 12,5 t
FROEHLING
FROEHLING
Salach
843 km
Excentrisk presse - enkelt søjle
BEUTLERNOVA CR 2500 (UVV/CE)
BEUTLERNOVA CR 2500 (UVV/CE)
Tatabánya
1.141 km
Kranarm
BRÜCK Bandhaspel Bandanlage WinderAH 12/1600 12000 kg x 1600mm (1463)
Leipzig
581 km
Laserskæremaskine
Dynamic Power Laser GmbH12 kW-DPL 1530 - Messepreis
Hessisch Lichtenau
564 km
Excenterslagautomat med NC valsefremføring EBU - Dobbeltstolpet excenterspresse, produktionspresse
HAULICK + ROOSRVD 125
HAULICK + ROOSRVD 125
Freudenberg
610 km
Decoiler - ekspansionsdorn 10 t
SCHLEICHER
SCHLEICHER
Schmölln
627 km
Båndtransportørsystem
Freudenberg
606 km
Afkortningslinje 1.500 x 3 mm/10 tons