Evolutioner CNC slant bed lathe machine TCK50A500
Fast pris plus moms
Produktionsår
2024
Stand
Ny
Beliggenhed
Wrocław Polen
CNC drejebænk Evolutioner CNC slant bed lathe machine TCK50A500
more Images
YouTube video
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC drejebænk
Producent:
Evolutioner
Model:
CNC slant bed lathe machine TCK50A500
Produktionsår:
2024
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Wrocław, Poland Polen
Beskrivelse
Vi kan levere maskinen med GSK CNC-styring, Siemens eller Fanuc som tilvalg.
Maks. sving over bækken: 560 mm
Maks. sving over slæde: 260 mm
Maks. skivedrejediamenter: 400 mm
Maks. drejelængde: 500 mm
Spindelender type: A2-6
Gennemgang i spindel: Ø66 mm
Stangdiameter: Ø55 mm
Hydraulisk spændepatron: 10''
Spindelens maksimale omdrejningstal: 3.000 omdr./min
Pinoldokhylster diameter: 70 mm
Godpfx Aot Ef I Ujkdjbl
Indvendig kegle i pinoldokhylster: Morse 5#
Pinoldokhylster slaglængde: 80 mm
Værktøjsholderstørrelse: 25 mm
Hovedmotoreffekt: 11 kW
Maskinens egenvægt: 3.000 kg
Mål (L×B×H): 2.700 × 2.000 × 2.000 mm