DN Solutions PUMA DNT2600M
Produktionsår
2026
Stand
Ny (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Sydkorea Sydkorea
C AKSE 10 TOMMER CNC DREJEBÆNK DN Solutions PUMA DNT2600M
more Images
DN Solutions PUMA DNT2600M
DN Solutions PUMA DNT2600M
DN Solutions PUMA DNT2600M
DN Solutions PUMA DNT2600M
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
C AKSE 10 TOMMER CNC DREJEBÆNK
Producent:
DN Solutions
Model:
PUMA DNT2600M
Produktionsår:
2026
Stand:
ny
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
Beliggenhed:
Güney Kore Sydkorea
Beskrivelse
DN Solutions PUMA DNT2600M
Type: CNC-drejecenter (med roterende værktøj)
Styring: Fanuc
Chuck-størrelse: 10" med C-akse
Gennemløb (stangkapacitet): 81 mm
Maks. drejediameter: 380 mm
Maks. drejelængde: 610 mm
X-akse vandring: 260 mm
Z-akse vandring: 658–680 mm
Gjdpfx Akjy R E Stedjit
Spindelhastighed: 3500 omdr./min
Spindeleffekt: 22–26 kW
Maks. moment: 327–735 Nm