Citizen Miyano BNE-51MSY
Produktionsår
2018
Stand
Brugt (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Baden-Württemberg Tyskland
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC kort automatdrejebænk
Producent:
Citizen
Model:
Miyano BNE-51MSY
Produktionsår:
2018
Stand:
klar til brug (brugt)
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Tekniske detaljer
Drejelængde:
380 mm
Drejediameter:
165 mm
Spindelhastighed (maks.):
5.000 o/min
Bar passage:
51 mm
Controller model:
Mitsubishi MELDAS
levering
Beliggenhed:
Baden-Württemberg, Tyskland Tyskland – Afstand: ca. 851 km
Tilgængelighed:
straks efter auktionens afslutning
Leveringsbetingelser:
FCA
Demonterings- og læsseomkostninger:
Afhentning på lokationen:
gratis
Forsendelsesomkostninger:
Beskrivelse
Maskinen er i meget god stand og er både elektrisk og mekanisk fuldt funktionsdygtig!
TEKNISKE DETALJER
Stanggennemløb maks.:
51 mm
Maks. drejediameter: 165 mm
Maks. drejelængde: 380 mm
Maks. hovedspindelhastighed: 5.000 omdr./min.
Maks. modspindelhastighed: 5.000 omdr./min.
Værktøjstårn
Antal værktøjstårne: 2
Pladser pr. værktøjstårn: 12
Drevne værktøjer mulige
MASKINDETALJER
Styring: Mitsubishi MELDAS
Maskinens vægt: 8.000 kg
UDSTYR
Y-akse
Simultanbearbejdning mulig
Høj stivhed og processtabilitet
Teknisk dokumentation fuldt tilgængelig
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Betalingsbehandling
Købsomkostninger:
18 %