Chevalier FVL-1250VTC+C
Produktionsår
2015
Stand
Brugt (fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Olomoucký kraj Den Tjekkiske Republik
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC drejebænk
Producent:
Chevalier
Model:
FVL-1250VTC+C
Maskinnummer:
FXH14B001
Produktionsår:
2015
Stand:
meget god (brugt)
Funktionalitet:
fuldt funktionsdygtig
Tekniske detaljer
Drejelængde:
1.600 mm
Spindelhastighed (maks.):
2.500 o/min
Vandring på Z-aksen:
900 mm
Emne vægt (maks.):
8.000 kg
Borddiameter:
1.250 mm
levering
Beliggenhed:
Olomoucký kraj, Den Tjekkiske Republik Den Tjekkiske Republik – Afstand: ca. 914 km
Tilgængelighed:
straks efter auktionens afslutning
Leveringsbetingelser:
EXW
Demonterings- og læsseomkostninger:
Afhentning på lokationen:
gratis
Forsendelsesomkostninger:
Beskrivelse
Maskinen er kun blevet brugt ca. 5 gange!
TEKNISKE DETALJER
Vandring X-akse: −685 mm til +680 mm
Vandring Z-akse: 900 mm
Vandring W-akse: 800 mm
Maks. svingdiameter: 1.600 mm
Maks. drejelængde: 1.600 mm
Maks. emnevægt: 8.000 kg
Bord
Borddiameter: 1.250 mm
Lavt omdrejningstal: 5–120 o/min
Højt omdrejningstal: 150–300 o/min
Bearbejdningsspindel
Spindelhastighed: 25–2.500 o/min
Maks. spindelmoment: 478 Nm
C-akse
Nominel hastighed: 3,33 o/min
Fremføringsområde (fræsning): 0,1–3.000 mm/min
Fremføringsområde (drejning): 0,01–500 mm/omdr
Værktøjsveksler
Værktøjsskaft: BT50
Værktøjsmagasin kapacitet: 16
Maks. værktøjsdiameter: 220 mm
Maks. værktøjslængde: 500 mm
Maks. værktøjsvægt (fræsning): 25 kg
Maks. værktøjsvægt (drejning): 50 kg
Værktøjsskiftetid: 30 s
MASKINE-DETALJER
Styringstype: Fanuc 0i-T
Dimensioner
Maskinhøjde: 5.625 mm
Maskinvægt: 22.000 kg
Forsyning
El-tilslutning: 90 kVA
Luftforbrug: 5,5 kg/cm²
Kølemiddelkapacitet: 150 l
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Betalingsbehandling
Købsomkostninger:
18 %
Betalingsbetingelser:
100 % forudbetaling
Betalingsmetoder:
Vorkasse Überweisung IconBankoverførsel
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoiDEAL | Wero Logo
Detaljer om tilbuddet
Annonce-ID:
A20659585
Referencenummer:
AUC-2512017
Opdatering:
sidst den 05.12.2025
Eksklusivt tilbud:
kun tilgængelig på auktion
Kontakt
Cedric Schuhmann
Kontaktperson: Cedric Schuhmann
Maskine-ID: 20659585
SiegelSiegel
Machineseeker køberbeskyttelse
Sikker betaling via deponeringskonto
Strengt kontrolleret sælger
Personlig og flersproget support
Udbetaling af købsprisen sker først efter overdragelse af varen.
besigtigelse
Besigtigelse muligt
Maskine under strøm
Machineseeker anbefaler generelt at inspicere brugte maskiner.
Alle oplysninger gives efter bedste evne og samvittighed – overbevis dig selv på stedet.
Udbyder
Trustseal
Erhvervsprofessionel sælger
Den Tjekkiske Republik Den Tjekkiske Republik
Afstand: ca. 914 km
Her kunne din maskine stå
Auktion med nr. 1
Du sælger på blot få uger!
Du sælger til den højeste pris!
Du sælger uden faste omkostninger og risici!
eller ring +49 201 857 861 10
Drøfte samarbejde
Du kan også være interesseret i disse annoncer.
Lille annonce
CNC gulv-type boreværk PAMA SPEEDRAM 1
more images
Italien Albano Sant'Alessandro
1.177 km
CNC gulv-type boreværk
PAMASPEEDRAM 1
Ring op
Lille annonce
Søjlefræsemaskine X = 4.000 mm SHW PowerSpeed 5 - Heidenhain iTNC 530
more images
Tyskland Ellwangen (Jagst)
814 km
Søjlefræsemaskine X = 4.000 mm