CNC-ACCUWAY _UT-300_ årg. '13 med FEDEK DH-65L, intern nr. 231584ACCUWAY
UT 300
CNC-ACCUWAY _UT-300_ årg. '13 med FEDEK DH-65L, intern nr. 231584
ACCUWAY
UT 300
Produktionsår
2013
Stand
Brugt
Beliggenhed
Tyskland
Oplysninger om maskinen
- Maskinbetegnelse:
- Producent:
- ACCUWAY
- Model:
- Maskinnummer:
- IntNr231584
- Produktionsår:
- 2013
- Stand:
- brugt
Pris og placering
- Beliggenhed:
- Deutschland, Baden-Württemberg Südwest
- A21887513
- Referencenummer:
- IntNr231584
- Opdatering:
- sidst den 09.05.2026
Beskrivelse
Gedpfx Aey N Tu Hodqjit
Tekniske data
Styring: FANUC 0i-TC
Antal akser: 2 akser, X/Z
X-akse vandring: 300 mm
Z-akse vandring: 750 mm
Hurtiggang X-akse: 20 m/min
Hurtiggang Z-akse: 24 m/min
Spindelhastighed: op til 3.500 omdr./min.
Stanggennemløb: 75 mm
Spindelmotor effekt: ca. 15 / 18,5 kW
Værktøjsrevolver: 12 stationer
Pinoldok
Maskinens vægt: ca. 5.500 kg
Maskinens dimensioner: ca. 3.300 × 1.800 × 1.800 mm
FEDEK DH-65L stanglader
Stanglængde: ca. 1.500 mm
Stangdiameter: ca. 5–65 mm
Interface: stanglader-interface tilgængelig
Maskinen kan besigtiges efter aftale.
Der tages forbehold for ændringer og fejl i de tekniske data og informationer samt mellemsalg.
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Gedpfx Aey N Tu Hodqjit
Tekniske data
Styring: FANUC 0i-TC
Antal akser: 2 akser, X/Z
X-akse vandring: 300 mm
Z-akse vandring: 750 mm
Hurtiggang X-akse: 20 m/min
Hurtiggang Z-akse: 24 m/min
Stanggennemløb: 75 mm
Værktøjsrevolver: 12 stationer
Pinoldok
Maskinens vægt: ca. 5.500 kg
FEDEK DH-65L stanglader
Stanglængde: ca. 1.500 mm
Stangdiameter: ca. 5–65 mm